EG-MULTIFUEL 80 - 100 KW

Kotły o mocy 80-100 kW to urządzenia, które nadają się ogrzewania większych
powierzchni, takich jak: domy wielorodzinne, gospodarstwa rolne, warsztaty,
małe hale produkcyjne, firmy.

 

 

WENTYLATOR WYCIĄGOWY

Dostarcza odpowiednią ilość powietrza potrzebnego do procesu spalania. W odróżnieniu od standardowo stosowanych wentylatorów nadmuchowych, wentylator wyciągowy umożliwia stabilną pracę kotła na słabszym ciągu kominowym oraz zapewnia bezpieczną eksploatację. Płynnie regulowana moc wentylatora umożliwia precyzyjną regulację i optymalne wartości emisyjne.

 

DOTYKOWY WYŚWIETLACZ

Działa niezwykle szybko i precyzyjnie. Dzięki umieszczonej grafice i logicznemu rozplanowaniu umieszczenia poszczególnych funkcji, jego użytkowanie jest niezwykle komfortowe.

 

KOMUNIKACJA INTERNETOWA

Moduł komunikacji internetowej umożliwia zdalny dostęp do kotła w celu monitoringu i ustawień zarówno pracy urządzenia jak i zarządzanych przez kocioł obiegów grzewczych.

 

SONDA LAMBDA

Szerokopasmowa sonda LAMBDA na bieżąco analizuje poziom O2
w spalinach. Odczyt z sondy przekazywany jest dalej do sterownika kotła. Oprócz funkcji diagnostycznej i informacyjnej, niezwykle cennej przy regulacji urządzenia.

 

AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE WYMIENNIKA

Automatyczny system czyszczenia wymiennika pracuje w zadanym interwale czasowym, utrzymując wymiennik w czystości, zapewniając tym samym stale wysoką sprawność kotła. Dzięki zastosowaniu tego systemu, konwencjonalne czyszczenie urządzenia wykonywane jest jedynie sezonowo.

 

 

WYMIENNIK TRÓCIĄGOWY

Dzięki tego typu konstrukcji, w połączeniu z układem turbulatorów spalin, celowo wydłużona zostaje droga spalin, by uzyskać jak najwyższą sprawność urządzenia. Ponadto, w tego typu rozwiązaniu nie ma problemu z zaleganiem pyłów i sadzy na powierzchni wymiennika.

 

 

ŚLUZA CELKOWA

Zabezpiecza urządzenie przed występującym w kotłach stałopalnych zjawiskiem cofania się płomienia. Jest trwała i niezawodna. W przypadku stosowania paliwa w postaci nieregularnej zrębki, dodatkowo umożliwia selektywną pomoc w jego rozdrobnieniu.

 

 

CZYSZCZENIE PALNIKA

Automatyczny system czyszczenia palnika kotła pracuje w funkcji programu, który decyduje kiedy występuje konieczność jego uruchomienia, celem oczyszczenia powierzchni paleniska z pozostałych w wyniku spalania paliwa popiołów i żużli, utrzymując palnik w czystości, zapewniając tym samym efektywny proces spalania kolejnych porcji podawanego paliwa. Z uwagi na fakt, że urządzenia

 

ODPOPIELANIE

Automatyczny system odpopielania to funkcja cyklicznego odprowadzania popiołu powstałego w procesie spalania z paleniska do mobilnego popielnika.

 

 

 

Kompaktowe gabaryty kotła oraz odpowiednio dobrana długość podajnika, w zależności od możliwości magazynowania paliwa, umożliwiają stworzenie taniego źródła ogrzewania z wykorzystaniem pomieszczenia kotłowni i dodatkowego pomieszczenia na magazyn paliwa lub silosu zewnętrznego. Wyposażenie kotła, charakterystyczne dla EG-MULTIFUEL tj. automatyczne rozpalanie, czyszczenie palnika i wymiennika oraz odpopielanie powodują, że obsługa kotłowni ograniczona zostaje do minimum.

Zasada działania

1. Napęd czyszczaków wymiennika ciepła
2. Sonda Lambda
3. Czyszczaki / Turbulatory
4. Palnik
5. Zapalarka
6. Śluza Celkowa
7. Napęd czyszczenia palnika
8. Pierścień czyszczenia palnika
9. Ślimak odpopielania
10. Wentylator wyciągowy spalin
11. Ekranowana Izolacja wymiennika
12. Panel dotykowy sterownia
13. Tablica sterownicza
14. Drzwi kotła
15. Popielnik

Dostępne modele

80 kW 100 kW

Zastosowanie

Domy jednorodzinne Gospodarstwa domowe Gospodarstwa rolne Ciepło technologiczne Średnie i małe przedsiębiorstwa

Paliwa

Zrębka drzewna